Dalyviai:

12 darželio darbuotojų, 5 mamos ir tėvai, , projektavimo komanda.

Kūrybinės dirbtuvės su personalu ir tėvais

Eiga:
Kūrybinės dirbtuvės su darželio suaugusiųjų bendruomene vykdytos stalo žaidimo principu. Tik vietoje žaidimų lentos, dalyviams buvo pateikti darželio teritorijos ir aukštų planai. Taip pat, specialios „žaidimo kortelės“, kurios reiškė dabartines ir galimas naujas pastato funkcijas, atmosferą jo erdvėse bei skirtingas veiklas. Žaidimą koordinavo vienas projektavimo komandos narys. Kartu su dalyviais jis „vaikščiojo” po darželį, pateikdamas tikslinius klausimus dalyviams. Visi atsakymai buvo pažymimi, dėliojant paruoštas korteles ant darželio planų.

Išvados:
Darželio personalas ir tėvai labai aktyviai kalba apie edukacines erdves, kuriose vaikai galėtų mokytis žaisdami. Akivaizdu, kad „Žilvičio“ darbuotojai labai gerai žino vaikų poreikius. Be to, jie norėtų, kad atsirastų laboratorija arba eksperimentų kambarys, virtuvėlė, muzikos kambarys, taip pat, reikėtų sutvarkyti esamą biblioteką. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai vieningai nusprendė, kad vaikai gali ir miegoti, ir žaisti vienoje patalpoje.

Tiek darželio personalas, tiek tėvai norėtų, kad lauke būtų dviračių takas, kuris apjungtų lauko žaidimų erdves. Žaidimų zonas reikėtų papildyti naujomis veiklomis. Lauko teritorija turėtų būti pritaikyta buvimui lauke bet kokiomis oro sąlygomis. Darželio bendruomenė norėtų, kad darželis liktų atviras ne tik darbo dienomis ar valandomis, kad dalis jo erdvių būtų skirtos įvairiai bendruomenės veiklai, vaikų šventėms.