2015 m. birželio 8 d. Vilniaus Nacionalinėje dailės galerijoje įvyko tarptautinis forumas „Vaikų ugdymas. Architektūra. Dizainas“. Forumo organizatoriai VDA Interjero dizaino katedra ir vykdytojai – Švietimo aprūpinimo centras (ŠAC) pakvietė išsakyti savo nuomonę šešis tarptautinį pripažinimą pelniusius architektus, kad pasidalintų gerąja naujos kartos darželių projektavimo patirtimi. Pirmoji Forumo diskusijos dalis buvo skirta pranešimams, antroji – lektorių diskusijai su forumo dalyviais.
Diskusijoje dalyvavo, ŠMM Ugdymo plėtotės centro (UPC) ir Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai projektui atrinktų vaikų darželių atstovai, Lietuvos universitetų ir kolegijų, rengiančių ikimokyklinio ugdymo pedagogus, specialistai ir architektai, bei dizaineriai. Forumo-diskusijos metu siekta parodyti kaip architektūrine kalba galima spęsti kintančius šiuolaikinių vaikų edukacijos poreikius.

Pranešimus skaitė patyrę edukacinės paskirties pastatų ir erdvių projektuotojai iš Norvegijos, Danijos, Estijos, Slovėnijos ir Vokietijos. Ugdymo erdvių projektavimo praktikai ir teoretikai aptarė architektūros ir edukacijos santykį, įžvalgas iliustravo savo projektais. Jie dalinosi architektūriniais sprendimais, kurie skatina vaikų smalsumą, lavina fantaziją, ugdo jų socialinius įgūdžius. Tokio pobūdžio projektuose dominuoja konstrukcijų mobilumas, vaikų judėjimą skatinantys sprendimai ir tarsi neišbaigti elementai, kurie kelia vaikams iššūkius, domina juos.